Dažniausios klientų problemos, kaip jų išvengti?

Geodeija problemos

    Ne paslaptis – darbų gausoje susiduriame su pačiomis įvairiausiomis klientų istorijomis. Vienos – gan kuklios, jas išspręsti neretai padeda tiesiog paprasta konsultacija. Kitos – priešingai – reikalauja ne tik laiko, bet ir ypatingo susitelkimo, įstatymų išmanymo, bei energijos visam procesui spręsti. Trumpai aptarsime penkias populiariausias ir, deja, gana sudėtingas klientų situacijas, kurias neabejotinai verta įsidėmėti. Juk nenorite jų atkartoti, tiesa?

   Pirmoji problema – žemės sklypo ribų netikslumai. Įsivaizduokite – nuosavo sklypo ribose nusprendėte pastatyti statinį ir..., prieš tai girdėjote iš kaimynų, giminių ar draugų, jog verta susitikslinti ribas, kad statinio nereiktų vėliau griauti ar perstatinėti. Matavimų metu sužinote, jog ribos, kurias laikėte privačia nuosavybe ir ribos esančios oficialiuose registrų centro žemėlapiuose – skiriasi. Būtent geodezinių matavimų metu, dažnai paaiškėja jog teritorija yra visai kitokia nei savininkai tikėjosi. Sklypo teritoriją kartais apsikarpo, kartais išsiplečia (priklauso nuo individualių aplinkybių). Naujos ribos kartais stebina užsakovus, tačiau viskas būna aptariama dar matavimų eigoje. Tad norimas statybas kartais reikia koreguoti, todėl labai rizikinga jas pradėti dar prieš išaiškinant tikslias sklypo ribas, kurios nustatomos geodeziniais (kadastriniais) matavimais.

   Antroji problema – labai dažnai pasitaikanti situacija – statybų „su patobulinimais“ užbaigimas (pridavimas). Tai reiškia, jog žmonės dažnai statybų metu mėgsta improvizuoti ir tokiu būdu nukrypsta nuo pradinio architektūros projekto. Viena plyta daugiau šen, kita ten... Truputį daugiau erdvės... Galiausiai, tokie ir panašūs statybų „patobulinimai“ sukuria aibę problemų ir apie greitą statinio įregistravimą tenka užmiršti. Dažnai girdime daugybę pasiteisinimų, kodėl tai buvo padaryta ir sugalvoja mus įtikinančią istoriją, jog visa tai nutiko dėl kažkieno kito kaltės: tokį pirkome, reikėjo erdvės, juk savo sklype, vaikai prašė, kažkur girdėjau jog nieko tokio. Pasiteisinimai – pasiteisinimais, tačiau įregistruoti tai tikrai nepadeda.

   Trečioji problema – „Katės maiše“ istorijos. Tai situacijos, kai klientai dėl skubos ar didelio patiklumo nusiperka žemės sklypą su jame esančiu neregistruotu namu, kuris, taipogi, pastatytas ne pagal projektą. Keblus reikalas... Kadangi, tokioje situacijoje klientams prireikia nemažai papildomų išlaidų dėl esamo projekto korekcijų (jei toks išvis buvo), kaip norima įteisinti pastatą pirktame sklype, tai tikrai reikalauja daug nervų ir laiko.

   Ketvirtoji problema – sklypo pirkimą bendradarbiaujant su nesąžiningais pardavėjais arba nesąžiningais NT brokeriais. Kartais, pastarieji pateikia neskaidrią informaciją apie parduodamą objektą (jo ribas, formą, vietovės ypatybes), dėl ko klientas galutiniame rezultate nusiperka visiškai ne tai, ko tikėjosi. Norint to išvengti, visada rekomenduojame pasitarti su nepriklausomu atstovu, kuris galėtų įvertinti sandorio patikimumą. Tenka kartais matyti kaip žmonės pirkę sklypą prie ežero, jokios pakrantės neturi, nes ribas pasitikrina tik po sandorio.

   Penktoji problema – nekilnojamojo turto pardavimas. Daugelis būsimų mūsų klientų, parduodamo objekto kainą nustato remiantis ne rinkos analize, o skelbimų portaluose esančia informacija. Tokiu atveju, nesėkmingas arba apskritai neįvykęs sandoris – beveik garantuotas. Sėkmingo pardavimo formulė - išsami rinkos analizė pagal registrų centro duomenis (atliktus sandorius) – šios žinios sukuria didelę informacinę vertę, ir leidžia maksimaliai pelningą pardavimą.

   Pabaigai, norime dar kartą atkreipti Jūsų dėmesį – būkite atidūs ne tik perkant ar parduodant, bet ir statybų procese. Jeigu abejojate dėl savo sprendimo, visada galite kreiptis į mūsų komandą. Padėsime rasti atsakymus Jūsų individualiai situacijai ir tokiu būdu išvengti netikėtų nesklandumų ateityje.