Dažniausios klientų problemos, kaip jų išvengti?

Geodeija problemos

    Įvairių inžinerinių ir architektūrinių darbų gausoje susiduriame su pačiomis įvairiausiomis klientų istorijomis. Vienos kuklesnės, kitos rimtesnės, dažnai pirminiai klientų į šūkiai išsisprendžia pirminės konsultacijos metu. Trečios priešingai, reikalauja laiko ir ypatingo susitelkimo, įstatymų išmanymo, bei energijos visam procesui spręsti. Aptarsime penkias populiariausias ir, deja, gana sudėtingas klientų situacijas, kurias neabejotinai verta įsidėmėti. Juk nenorite jų atkartoti, tiesa?

   Pirmoji problema. Žemės sklypo ribų netikslumai/nesutapimai. Įsivaizduokite – nuosavo sklypo ribose nusprendėte pastatyti statinį ir..., prieš tai girdėjote iš kaimynų, giminių ar draugų, jog verta susitikslinti ribas, kad statinio nereiktų vėliau griauti ar perstatinėti. Matavimų metu sužinote, jog ribos, kurias laikėte privačia nuosavybe ir ribos esančios oficialiuose registrų centro žemėlapiuose – skiriasi. Būtent geodezinių matavimų metu, kartais paaiškėja jog teritorija yra kiek kitokia nei savininkai įsivaizdavo. Sklypo teritoriją kartais pasikeičia, mažėja arba didėja, keičiasi konfigūracija, viskas labai priklauso nuo individualių aplinkybių, kiekviena situacija unikali. Naujosios ribos kartais nustebina užsakovus, net jei ir viskas būna aptariama dar matavimų eigoje. Tad statybas kartais reikia koreguoti remiantis atnaujintais planais, įvertinus tai galim teigti jog yra labai rizikinga pradėti statybos darbus dar prieš išaiškinant tikslias sklypo ribas kurios nustatomos geodeziniais (kadastriniais) matavimais, gali net tekti nugriauti namą nes statiniai negali būti registruojami ant sklypo ribos.

   Antroji problema. Pasitaikanti situacija kaip klientai statybų metu improvizuoja, nesivadovauja architektų projektu, o tai apsunkina iš esmės statinio įteisinimą (pridavimą). Tai reiškia, jog žmonės dažnai statybų metu mėgsta pakeisti architekto sprendinius ir tokiu būdu nukrypsta nuo pradinio architektūros projekto. Viena plyta daugiau šen, kita ten... Truputį daugiau erdvės... Galiausiai, tokie ir panašūs statybų „patobulinimai“ sukuria aibę problemų ir apie greitą statinio įregistravimą tenka užmiršti, nes kartais reikalinga patikslinti seną projektą arba net gauti naują statybos leidimą. Dažnai girdime daugybę pasiteisinimų, kodėl tai buvo padaryta ir sugalvoja mus įtikinančią istoriją, jog visa tai nutiko dėl kažkieno kito kaltės: tokį pirkome, reikėjo erdvės, juk savo sklype, vaikai prašė, kažkur girdėjau jog nieko tokio. Pasiteisinimai – įregistruoti nepadeda.

   Trečioji problema. „Katės maiše“ istorijos. Tai situacijos, kai klientai dėl skubos ar didelio patiklumo nusiperka žemės sklypą su jame esančiu neregistruotu namu, kuris, taipogi, pastatytas ne pagal projektą. Keblus reikalas... Kadangi, tokioje situacijoje klientams prireikia nemažai papildomų išlaidų dėl esamo projekto korekcijų (jei toks išvis buvo), kaip norima įteisinti pastatą pirktame sklype, tai tikrai reikalauja daug nervų ir laiko. Rekomenduojame prieš įsigyjant tokį turtą pasitarti su specialistais (matininkais ar architektais) jog įvertintų ar bus galima įteisinti sklype esančius objektus.

   Ketvirtoji problema – sklypo pirkimą bendradarbiaujant su nesąžiningais pardavėjais arba nesąžiningais NT brokeriais. Kartais, pastarieji pateikia neskaidrią informaciją apie parduodamą objektą (jo ribas, formą, vietovės ypatybes), dėl ko klientas galutiniame rezultate nusiperka visiškai ne tai, ko tikėjosi. Norint to išvengti, visada rekomenduojame pasitarti su nepriklausomu atstovu, kuris galėtų įvertinti sandorio patikimumą (matininkas, architektas). Tenka kartais matyti kaip žmonės pirkę sklypą prie ežero, jokios pakrantės neturi, nes ribas pasitikrina tik po sandorio. Laimė tų kas prieš sandorį pasitikrina ką perka, o ne tik vadovaujasi pardavėjo komentarais. Tikrai yra buvę situacijų kaip po konsultacijos klientai išeina raudonais veidais, nes vos nenusipirko mažaverčio objekto už didelę kainą. Užtenka jog pardavėjas suklastotų vieną dokumentą ar nuotrauką jog pirkėjas būtų suklaidintas. Todėl investuoti 50 Eur. į konsultaciją gali sutaupyti dešimtis tūkstančių eurų.

   Penktoji problema – nekilnojamojo turto pardavimas. Daugelis būsimų mūsų klientų, parduodamo objekto kainą nustato remiantis ne rinkos analize, o skelbimų portaluose esančia informacija arba dar įdomiau kai kainą nustato pagal svajones ką norėtų nusipirkti vėliau. Tokiu atveju, nesėkmingas arba apskritai neįvykęs sandoris – beveik garantuotas, kažikuriais atvejais atsiranda auksinė žuvelė kuri prarija masalą, bet tai vadinama akla sėkme. Efektyvaus pardavimo formulė – išsami panašių objektų sandorių rinkos analizė pagal registrų centro duomenis, kokybiškos nuotraukos, geras aprašymas, likvidi objekto kaina, didelė reklamos sklaida ir žmonės kurie moka derėtis Jūsų labui – visa tai sukuria didelę vertę ir leidžia padaryti pelningą ir greitą pardavimą.

   Pabaigai, norime dar kartą atkreipti Jūsų dėmesį – būkite atidūs ne tik perkant ar parduodant, bet ir statybų procese. Jeigu abejojate dėl savo sprendimo, visada galite kreiptis pas specialistus, kurie padės rasti atsakymus į jūsų individualią situaciją, tokiu būdu išvengsite įvairių netikėtumu, nesklandumų ir problemų ateityje.