Kodėl žmonės darosi geodezinius matavimus?

temai kodel zmones darosi geodezinius matavimus

   Geodeziniai matavimaitai tikslus suformuotų žemės sklypų ribų nustatymas, naudojant naujausius GPS imtuvus bei lazerinius tacheometrus. Turint visą reikiamą informaciją, naudojantis pažangiomis kompiuterinėmis programomis, parengiamas žemės sklypo planas ir kiti kadastro duomenys, reikalingi įrašyti į Nekilnojamojo turto kadastro duomenų bazę.

   Kadangi turimas žemės sklypas yra investicija, nes nebesant poreikiui ir esant palankioms rinkos kainoms, turimą sklypą visada galima parduoti, žmonės esant tam tikroms susiklosčiusioms aplinkybėms, norėdami susitvarkyti dokumentus kreipiasi dėl geodezinių matavimų atlikimo.

Klientai užsisako geodezinius matavimus dėl įvairių priežasčių:

1. Norėdami žinoti ir turėti nustatytas tikslias turimo žemės sklypo ribas. Poreikis žemės sklypo ribų nustatymui iškyla tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, norintiems statyti statinius ar vykdyti kokią nors kitą veiklą, kuriai yra svarbu žinoti tikslias žemės sklypo ribas. Žemės sklypo ribų nustatymas yra dažnas kilusių interesų konfliktų tarp kaimynų sprendimo būdas.

2. Asmenys, nusipirkę žemės sklypą be geodezinių matavimų. Nusipirkusiems tokį žemės sklypą, atlikti geodezinius matavimus yra būtina, norint statyti namą, padalinti, sujungti, atidalinti sklypą. Taip pat, norint parduoti sklypą jau su atliktais geodeziniais matavimais, sandoris įvykdomas ne tik daug greičiau, bet ir brangiau.

3. Norintys įregistruoti turimame žemės sklype esančius statinius. Jeigu gyvenamasis namas ar kiti žemės sklype esantys statiniai yra neregistruoti, juos įregistruoti yra būtina. Tuo rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, nes kylant paslaugų kainoms, keičiantis/sudėtingėjant įstatymams ir ateityje planuojant parduoti žemės sklypą su jame esančiais statiniais galima susidurti su nenumatytomis kliūtimis. Tai pat pasitaiko atvejų, jog žemės kadastriniai matavimai yra atlikti, tačiau juos reikia atnaujinti.

4. Norintys atlikti amalgamaciją. Tai yra žemės ribos su kaimyniniu sklypu pakeitimas. Ši paslauga ypač aktuali tokiu atveju, jei kaimynas ar mūsų klientas tvorą, namą ar kitą statinį pastato ant ribos arba gretimame sklype.

5. Norintys patikslinti senuosius preliminarius žemės dokumentus arba įteisinti dar neįteisintus sklypus. Klientai neretai susidomi savo sklypo situacija, t.y. ar turimai žemei yra atlikti kadastriniai matavimai, o gal juos reikia esant poreikiui atnaujinti, pamatę, jog gretimų sklypų savininkai darosi geodezinius matavimus ar paraginti kaimynų ar draugų, pradeda domėtis matavimais, baimindamiesi, jog jų sklypas nesumažėtų.

6. Norintiems pakeisti turimo žemės ar pastatų naudojimo paskirtį. Norint statyti namą arba parduoti sklypą ir norint pakeisti pastatų paskirtis iš negyvenamosios į gyvenamąją arba gyvenamosios į negyvenamąją, pirmiau daromas žemės sklypo paskirties keitimas.

7. Susitvarkyti žemės paveldėjimo dokumentus esant gyvam žemės sklypo savininkui. Tokiu būdu galima pasidalinti sklypą į dalis lengviau ir greičiau, be konfliktų tarp naujų paveldėjimą įgijusių bendrasavininkų.

8. Išsinuomoti arba pirkti valstybinius žemės sklypus.

   Derėtų nepamiršti vieno svarbaus aspekto, jog užsiregistravus konsultacijai rekomenduojama iš anksto susirasti šiuos reikiamus dokumentus: preliminarų arba detalųjį žemės sklypo planą bei registrų centro pažymėjimą. Taip pat, jeigu turimame sklype yra statinių, pateikti ir statinių registro išrašą bei statinių išdėstymo schemą. Ruošiantis užsisakyti geodezinius visus reikiamus dokumentus turėti su savimi.

   Taigi, ruošiantis parduoti brangiau, pirkti saugiau, statyti namą, perskirstyti žemės ribas, norint padlainti ar sujungti, pykstantis su kaimynais dėl ribų ir daugybei kitų priežasčių, geodeziniai matavimai yra tiesiog reikalingi.